Srijeda, 26 Juna, 2024
HomeSportNogometNemanja Gudelj prvi zaradio žuti karton na utakmici protiv Engleske

Nemanja Gudelj prvi zaradio žuti karton na utakmici protiv Engleske

Na jučerašnjoj utakmici između reprezentacija Srbije i Engleske, nogometaš Nemanja Gudelj postao je prvi igrač koji je zaradio žuti karton. Gudelj je dobio opomenu od strane sudije u 39. minuti utakmice.

Srbija je bila pod pritiskom engleske ekipe tokom većeg dijela meča. Međutim, u 38. minuti, Srbija je uspjela malo osloboditi pritisak i stvoriti nekoliko napada, ali bezopasno po odbranu Engleske.

Jedan od opasnih trenutaka za Srbiju dogodio se u 37. minuti kada je igrač Sake probio po desnom krilu i pokušao ubačajem pronaći Fodena, ali lopta je završila iza leđa napadača. Ova situacija je predstavljala veliku opasnost za Srbiju.

U 33. minuti, ŽIvković je uputio dobar centaršut ka Milinković-Saviću, ali je odbrana Engleske dobro reagirala i odbila opasnost.

U 29. minuti, Alexander-Arnold je šutirao iz slobodnog udarca sa 25 metara udaljenosti, ali je loptu pogodio samo živi zid.

Nemanja Gudelj će sada morati biti pažljiviji kako bi izbjegao eventualno isključenje sa terena.

Utakmica između Srbije i Engleske je završena rezultatom 0-0. Engleska je pokazala svoju uvjerljivu igru u odbrani, dok je Srbija imala nekoliko opasnih trenutaka, ali nije uspjela pronaći put do gola.

Sledeća utakmica reprezentacije Srbije je protiv Slovačke, dok će Engleska odmjeriti snage sa Poljskom.