HomeSportNogometNapeti dvoboj Borca i Ferencvaroša: Tim iz Budimpešte slavi na penale

Napeti dvoboj Borca i Ferencvaroša: Tim iz Budimpešte slavi na penale

Utakmica bez pobjednika

Fudbalski meč između Borca i Ferencvaroša završio je bez pobjednika tokom regularnih 90 minuta. Obje ekipe nisu uspjele postići golove, a susret je bio sličan prvom meču održanom u Budimpešti.

Produžeci donose uzbuđenje

Produžeci su donijeli po jedan gol na obje strane, završivši rezultatom 1:1. Unatoč napetosti i borbenoj igri, timovi su se suočili s izazovima u završnici.

Penali odlučuju pobjednika

Nakon neodlučenog ishoda, odlučeno je da se susret riješi izvođenjem penala. Mađarski tim, Ferencvaroš, pokazao se boljim u ovoj situaciji i prošao u grupnu fazu takmičenja s rezultatom 4:3.

Borac se bori protiv pritiska

Ferencvaroš je bolje otvorio utakmicu, vršeći pritisak na odbranu Borca. Prvo ozbiljno prijetio je Pešić, koji je pokušao dalekometnim udarcima, ali bezuspješno.

Borac preuzima inicijativu

Nakon dvadesetak minuta, Borac je napokon počeo igrati bolje. Srećković je pokušao izdaleka, ali njegov udarac lako hvata golman Dibusz. U 26. minuti Kulašin je izveo opasan centaršut, no odbrana Ferencvaroša uspijeva otkloniti opasnost.