Srijeda, 3 Jula, 2024
HomeTenisNadal iznenađujuće eliminisan u prvom kolu Roland Garrosa, Zverev ostvario ubjedljivu pobjedu

Rafael Nadal, jedan od najvećih tenisera svih vremena, doživio je iznenađujući poraz u prvom kolu Roland Garrosa. Njegov suparnik, Alexander Zverev, uspio je da ga pobijedi rezultatom 6:3, 7:6, 6:3 u meču koji je trajao malo više od tri sata.

Španac je slabo započeo meč, već je na početku izgubio svoj servis, a Nijemac je iskoristio priliku da rutinski privodi prvi set kraju, preuzimajući vođstvo. Međutim, u drugom setu Nadal je pokazao trenutke svog nekadašnjeg sjaja, podsjećajući sve na njegove slavne dane. Ipak, na kraju je Zverev uspio preokrenuti igru, pobjeđujući u tie-breaku.

Treći set donio je nadu za Nadala koji je uspio osvojiti break, ali je Zverev odmah uzvratio. Nijemac je nastavio s dobrim rezultatima, osvojivši još dva breaka, što mu je omogućilo ubjedljivu pobjedu protiv Nadala.

Ovo je prvi put da je Nadal eliminisan u prvom kolu Roland Garrosa, što je za mnoge iznenađenje. U 19 učešća na ovom Grand Slam turniru, Nadal uvijek je imao značajne uspjehe.

Zverev će u drugom kolu igrati protiv pobjednika duela između Davida Goffina i Giovannija Mpetshija Perricarda.

Sve oči su bile uprte u Nadala koji je bio favorit na ovom turniru, ali Zverev je uspio da šokira teniski svijet. Dok Nadal razmišlja o svom daljem putu, Zverev će se pripremati za izazove koji ga čekaju u daljem takmičenju na Roland Garrosu.