Subota, 5 Oktobra, 2024
HomeKosarkaMusa i Llull vode Real do pobjede protiv Barcelone u drugom meču...

Musa i Llull vode Real do pobjede protiv Barcelone u drugom meču El Clasica

U drugom meču serije košarkaškog El Clasica između Reala i Barcelone, Real je ostvario pobjedu nad svojim rivalom rezultatom 2:0. Mladi košarkaš Musa bio je ključni igrač s 18 poena u današnjem meču, nadmašivši svoju sjajnu igru iz prvog meča.

Iako je Real slavio s velikom razlikom u prvom meču, ovoga puta bilo je više drame na terenu. Meč je bio izjednačen, a obje ekipe su se smjenjivale u vodstvu tokom prve i druge četvrtine. Međutim, Real je uspio stvoriti prednost od četiri poena na poluvremenu, koju su zadržali sve do kraja utakmice.

Ključni trenutak meča dogodio se u posljednjoj sekundi treće četvrtine, kada je Sergio Llull pogodio nevjerovatan šut za tri poena. Taj potez Llulla donio je Realu prednost od 11 poena i postao prelomni trenutak utakmice.

Osim Musa, odličan je bio i veteran Llull, koji je postigao 16 poena i bio ključan igrač u pobjedi Reala. S druge strane, najefikasniji igrač Barcelone bio je Jan Vesely s 24 poena.

Real sada vodi s 2:0 u seriji, koja se igra na tri dobijene utakmice. Sjajna igra Musa i Llulla daju Realu povjerenje u nastavku serije i šansu da osvoje titulu prvaka.