Četvrtak, 4 Jula, 2024
HomeSportNogometMlinarić s hat-trickom odveo Velež do uvjerljive pobjede

Mlinarić s hat-trickom odveo Velež do uvjerljive pobjede

U posljednjoj utakmici Premijer lige BiH, nogometaši Veleža su sigurnom igrom i sastavom sve do samog kraja uspjeli zabilježiti uvjerljivu pobjedu nad ekipom iz Tuzle. Gosti su u vodstvo došli nakon pola sata igre kada je danas odlično raspoloženi Mlinarić pogodio mrežu Tuzle, na asistenciju Vehabovića.

Sjajni Mlinarić je osam minuta kasnije udvostručio vodstvo Veleža nakon što je prebacio istrčalog Lolića. Ujedno je 2:0 za Velež bio i rezultat prvog poluvremena. Odmah na početku drugog poluvremena, Velež je postigao i treći pogodak, a Mlinarić je sada bio u ulozi asistenta za Halilovića.

Rođeni su osam minuta kasnije stigli i do četvrtog gola, pogodio je Šikalo. Počasni gol za Tuzlu postigao je Hadžić osam minuta prije kraja utakmice. Konačnih 5:1 postavio je Mlinarić kompletiravši svoj hat-trick.

Velež je sezonu okončao na trećem mjestu s 59 osvojenih bodova, što će im omogućiti igranje u Evropi naredne godine. S druge strane, Tuzla je pretposljednja sa samo 27 osvojenih bodova i naredne sezone će igrati u Prvoj ligi FBiH. Uz to, Mlinarić je jedan od junaka utakmice sa svojim tri pogotka koji su doveli Velež do ubjedljive pobjede.

Ova pobjeda je završni pečat na uspješnu sezonu za Velež, koji je pokazao konstantnost i kvalitetu tokom cijelog prvenstva. Mlinarić je svojim sjajnim izdanjem u ovoj utakmici dodatno potvrdio svoj trenutni izuzetno dobar trenutak i formu.

Nakon utakmice, trener Veleža je izrazio zadovoljstvo rezultatom i igrom igrača te istakao da je tim pokazao karakter i zajedništvo. Sada će se fokusirati na pripreme za evropske utakmice i pokušati ostvariti rezultate koji će obradovati navijače Veleža.

Ova pobjeda je zavrijedila veliku pažnju i pohvale, a posebno su istaknuti Mlinarićev hat-trick i Mlinarićeva uloga u asistencijama. Ova pobjeda će također povećati samopouzdanje ekipe u budućnosti i očekuje se da će Velež nastaviti s odličnim igrama i rezultatima u narednoj sezoni.