Nedjelja, 8 Septembra, 2024
HomeSportNogometMladi bh. fudbaler briljirao u prijateljskom meču: Asistencija i ambiciozni planovi u...

Mladi bh. fudbaler briljirao u prijateljskom meču: Asistencija i ambiciozni planovi u novom klubu

Stuttgart je u prijateljskom duelu slavio protiv Fortune Sittard rezultatom 3:0, a jedan od junaka utakmice bio je Mladi bh. fudbaler Ermedin Demirović. Demirović je započeo utakmicu u startnoj postavi njemačkog tima i u 17. minuti upisao asistenciju glavom nakon kornera za drugi pogodak. U 44. minuti imao je priliku postići pogodak, ali njegov udarac je zaustavio golman Fortune.

Nakon susreta, Demirović je za Stuttgartove društvene mreže otkrio svoje ciljeve za ovu sezonu. “Nije mi trebalo dugo da se uklopim u novu ekipu. Kada igram na svom najboljem nivou, vjerujem da ću postizati golove. Moj cilj je da barem postignem 15 golova kao prošle sezone”, izjavio je ambiciozni Demirović.

Podsjetimo, Demirović je prije četiri dana prešao u redove Stuttgarta iz Augsburga za rekordnih 21 milion eura, čime je postao najskuplje plaćeni igrač u historiji kluba.