Srijeda, 16 Oktobra, 2024
HomeSportNogometMlada reprezentacija BiH poražena od Kipra: Kvalifikacije završene na dnu grupe

Mlada reprezentacija BiH poražena od Kipra: Kvalifikacije završene na dnu grupe

Težak poraz na Grbavici

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je još jedan poraz u kvalifikacijama. Na stadionu Grbavica, predvođeni Vinkom Marinovićem, izgubili su od Kipra rezultatom 3:1. Ovim ishodom, BiH je završila kvalifikacije na posljednjem mjestu u grupi.

Rezultati kvalifikacije

U osam odigranih utakmica, mlada selekcija je uspjela osvojiti samo tri boda. Uz to, doživjeli su čak sedam poraza. Redom su bili savladani od selekcija Slovenije, Austrije, Francuske, a danas je to po prvi put uradio i Kipar. Ovaj poraz dodatno je potvrdio teškoće s kojima se suočava U-21 reprezentacija BiH.

Jedini gol BiH

Svoju jedinu prednost reprezentacija BiH zabilježila je u 44. minuti, kada je Muhamed Buljubašić postigao lijep gol. Nažalost, to je bilo sve što su bh. igrači uspjeli ostvariti tokom susreta. Na odmor se otišlo s rezultatom 1:1, jer je Nicolas Koutsakos izjednačio u sudijskoj nadoknadi.

Preokret Kipranaca

U drugom poluvremenu, Giannis Satsias postigao je dva gola za Kipar, čime su gosti preokrenuli rezultat na 3:1. Ovaj rezultat dodatno je učvrstio mladu reprezentaciju BiH na dnu grupe.

U završnici kvalifikacija, mladi reprezentativci BiH moraju preispitati svoje pristupe i rad kako bi se pripremili za buduće izazove.