Subota, 28 Septembra, 2024
HomeKosarkaMinnesota pobjedila Dallas u dramatičnoj utakmici

Minnesota pobjedila Dallas u dramatičnoj utakmici

U petoj utakmici finala Zapadne konferencije NBA lige, Minnesota Timberwolves su pobijedili Dallas Maverickse rezultatom 101:98 nakon velike drame u završnici.

Gosti su bolje započeli utakmicu, ali je Dallas uspio preokrenuti rezultat u drugoj četvrtini i prvo poluvrijeme završilo je neriješeno, 49:49.

Međutim, ključna je bila treća četvrtina u kojoj je Minnesota stekla malu prednost i znalački je sačuvala do kraja utakmice. Izvrsnu partiju imao je Anthony Edwards koji je ostvario skoro triple-double, zabilježivši 29 poena, 10 skokova i 9 asistencija. Kako bi kompletirao triple-double, nedostajala mu je samo jedna asistencija.

Kod Dalasa je jedini igrač bio raspoložen Luka Dončić, koji je ostvario 28 poena, 15 skokova i 10 asistencija, i tako kompletirao triple-double.

Sljedeća utakmica, šesta po redu, igra se u noći sa četvrtka na petak, s početkom u 2:30 sati. Očekuje se da će ova utakmica biti presudna za plasman u finale Zapadne konferencije.

Pratite najnovije vijesti iz NBA lige i ne propustite naredne susrete koji će donijeti veliku napetost i uzbuđenje.