Petak, 5 Jula, 2024
HomeOstali sportoviMininogometna reprezentacija BiH poražena od Rumunije na Svjetskom prvenstvu

Mininogometna reprezentacija BiH poražena od Rumunije na Svjetskom prvenstvu

Protekla sedmica je u Sarajevu bila obilježena mininogometom, a Publika je podržala reprezentaciju BiH u velikom broju na turniru koji se održavao u dvorani na Skenderiji. Nakon uspješnog plasmana u četvrtfinale, bh. mininogometaše je danas dočekala teška utakmica protiv selekcije Rumunije.

Rumuni su poveli već u šestoj minuti golom Viorela Saima, a do odmora su postigli još dva gola, rješavši pitanje pobjednika. Unatoč hrabrom pokušaju selektora BiH, Samira Mekića, da sve “karte” baci u napad, ekipa nije uspjela preokrenuti rezultat.

U drugom poluvremenu BiH je igrala s golmanom u polju, ali nije postigla rezultat. Rumuni su zasluženo slavili s konačnih 4:1. Utješni gol za Bh. tim postigao je kapiten Senijad Ibričić iz penala u posljednjim trenucima utakmice.

Iako je plasman u polufinale izmakao, reprezentacija BiH ostvarila je veliki uspjeh na ovom Svjetskom prvenstvu. Njihov nastup u četvrtfinalu osigurao je mjesto za sljedeće Svjetsko prvenstvo koje će se održati u Azerbejdžanu naredne godine.

Trenutno su već poznati polufinalisti: Francuska, Kazahstan i Rumunija. Posljednji polufinalist bit će poznat nakon večerašnjeg susreta između Srbije i Belgije koji je zakazan za 21:30.