HomeSportNogometMilan zabilježio uvjerljivu pobjedu protiv Venezije uz kontroverzu u 72. minuti

Milan zabilježio uvjerljivu pobjedu protiv Venezije uz kontroverzu u 72. minuti

Briljantna prva polovina utakmice

U sinoćnjem meču Serie A, Milan je napokon pokazao svoju pravu snagu. Nakon lošeg starta sezone, Rossoneri su demolirali Veneziju rezultatom 4:0. Već nakon samo 29 minuta igre, domaći tim je imao visokih 4:0.

Pogodci za Milan

U prvoj polovini susreta golove su postigli Theo Hernandez, Youssuf Fofana, Christian Pulišić i Tammy Abraham. Njihova efikasnost učinila je ostatak utakmice manje uzbudljivim. Milan je, nakon vodstva, usporio tempo igre i kontrolisao meč do samog kraja.

Kontroverzan trenutak za Veneziju

Međutim, neobična scena odvila se u 72. minuti. Igrači Venezije postigli su pogodak preko Francesca Zampana, ali umjesto slavlja, uslijedilo je razočaranje. Gol je poništen nakon VAR provjere.

VAR i isključenje igrača

Razlog za poništenje gola bila je nezakonita radnja Hans Nicolussija, koji je dobio drugi žuti karton. Ovo je dovelo do situacije da je Venezija ostala sa igračem manje, što je dodatno otežalo njihove šanse.

Ova kontroverzna situacija izazvala je brojne reakcije, a mnogi su na društvenim mrežama komentarisali nepredviđene okolnosti u kojima su se našli gosti.