Srijeda, 18 Septembra, 2024
HomeSportNogometMilan se muči: Loši rezultati na startu sezone protiv Parme

Milan se muči: Loši rezultati na startu sezone protiv Parme

Debi Paula Fonsece pod znakom pitanja

Fudbalski klub Milan nije imao sretan ulazak u novu sezonu. U prvoj utakmici, koja se odigrala na domaćem terenu, Rossoneri su jedva osvojili bod protiv Torina. Ovaj debi trenera Paula Fonsece nije ispunio očekivanja navijača.

Novi poraz protiv Parme

Nakon remija, Milan se suočio s težim izazovom – gostovanjem kod ekipe Parme, koja se tek vratila u viši rang. Utakmica je počela katastrofalno po Milan, jer je Dennis Man već u drugoj minuti postigao gol za vodstvo domaćih.

Povratak i posrtanje Milana

Unatoč ranoj grešci, Milan je pokušao preuzeti kontrolu nad igrom. Do odmora, rezultat je bio 1:1, zahvaljujući Christianu Pulišiću koji je izjednačio u 66. minuti. Mnogi su očekivali preokret, ali se to nije desilo.

Parma slavi važnu pobjedu

Trenutak šoka desio se u 77. minuti. Matteo Cancellieri je postigao gol za Parminu pobjedu, čime su domaći zabilježili četiri boda nakon dvije odigrane utakmice. Milan se trenutno nalazi na niskom nivou sa samo jednim bodom.