HomeSportNogometMessi se vratio na teren i briljirao: Dva gola protiv Philadelphije

Messi se vratio na teren i briljirao: Dva gola protiv Philadelphije

Trijumfalni povratak Lionela Messija

Leonel Messi, superstar svjetskog fudbala, vratio se na teren nakon duže pauze. Bio je van igre od jula, a sinoć je oduševio navijače Intera iz Miamija. U uzbudljivoj utakmici protiv Philadelphije, Messi je pokazao zašto ga smatraju jednim od najboljih fudbalera svih vremena.

Brzi preokret u utakmici

U utakmici koja se odigrala 15. septembra 2024., Philadelphia je prva došla do prednosti. Golom Mikaela Uhrea već u drugoj minuti, ekipa je stekla rano vođstvo. Međutim, Messi je na scenu stupio u 26. minuti, izjednačivši rezultat fenomenalnim driblingom i preciznim udarcem.

Asistencije bivših saigrača

Nakon što je izjednačio, Messi je pogodio još jednom samo četiri minute kasnije. Gol je postigao šutem iz prve, a asistencije su mu pružili bivši saigrači iz Barcelone, Luis Suarez i Jordi Alba. Tim potezima, Messi je ponovo dokazao svoje nevjerovatne fudbalske sposobnosti.

Konačni rezultat i radost navijača

Na samom kraju utakmice, u 90+8. minuti, Messi je uzvratio Suarezovoj asistenciji, postigavši konačnih 3:1 za Miami. Ovaj povratak bez sumnje će se pamtiti kao jedan od najsvjetlijih trenutaka u njegovoj karijeri.