Nedjelja, 20 Oktobra, 2024
HomeSportNogometMessi briljira na terenu: Hat-trick u impresivnoj pobjedi Inter Miamija

Messi briljira na terenu: Hat-trick u impresivnoj pobjedi Inter Miamija

U uzbudljivom susretu, Lionel Messi je odigrao 35 minuta u nastavku meča, ostavljajući Amerikance u oduševljenju. S 20 golova i 16 asistencija u samo 19 utakmica, Messi ponovo pokazuje svoju genijalnost.

Preokret u meču

U ovoj fantastičnoj utakmici, Luca Langoni i Dylan Borrero su brzo doveli goste do vodstva od 2:0. Međutim, Luis Suarez je sa dva brza gola na kraju prvog poluvremena izjednačio rezultat na 2:2. Nakon tog preokreta, Inter Miami je prevzeo kontrolu nad mečom.

Messijev povratak i hat-trick

Cremaschi je postigao gol u 58. minuti, na asistenciju Messija, koji je u tom trenutku tek bio ušao u igru. U rasponu od nevjerovatnih 11 minuta, Messi je postigao svoj prvi hat-trick sa Inter Miamiem, dovodeći konačan rezultat na 6:2. Ovim uspjehom, Messi je postao najbolji strijelac kluba svih vremena sa 33 gola.

Inter Miami se kvalifikovao za Svjetsko prvenstvo klubova

Predsjednik FIFA-e Gianni Infantino je potvrdo da se Inter Miami kvalifikovao za Svjetsko prvenstvo klubova 2025. godine nakon osvajanja Supporters’ Shield-a. Također, klub će biti domaćin otvaranja na Hard Rock stadionu.

Esmir Bajraktarević, igrač New England Revs, odigrao je do 88. minute i pokazao izvanredan potencijal tokom utakmice, ostavljajući dobar utisak na gledatelje.