Utorak, 2 Jula, 2024
HomeSportNogometMartinez donio pobjedu Argentini nad Perom na Copa Americi

Martinez donio pobjedu Argentini nad Perom na Copa Americi

U posljednjem kolu grupe A Copa Amerike, Argentina je ostvarila pobjedu nad Peruom rezultatom 2:0. Ovom pobjedom, Argentinci su završili prvu fazu takmičenja sa svih devet osvojenih bodova.

Junak utakmice bio je Lautaro Martinez, koji je postigao oba pogotka za Argentinu. Prvi gol je uslijedio u 47. minuti, dok je drugi stigao u 86. minuti susreta. Ovo je za Martineza bio treći i četvrti pogodak na ovogodišnjoj Copa Americi, čime je postao prvi strijelac takmičenja.

Mladi napadač Intera pokazao je svoju izvanrednu formu i u prethodnim utakmicama. Postigao je po jedan gol u mečevima protiv Kanade i Čilea, te je sada sa četiri pogotka na vrhu ljestvice strijelaca.

U drugom susretu grupe A, Kanada i Čile su odigrali bez golova, što je omogućilo Kanadi da se plasira u četvrtfinale sa četiri osvojena boda.

Na kraju prvog dijela takmičenja, Argentina je sa maksimalnim brojem bodova zauzela prvo mjesto u grupi A. Kanada je osvojila četiri boda, dok su Čile sa dva i Peru sa jednim bodom završili svoj nastup na ovom takmičenju.

Copa America nastavlja se četvrtfinalnim mečevima, gdje se očekuju velike borbe za plasman u polufinale.