Petak, 5 Jula, 2024
HomeOstali sportoviMario-Željo Milošević osvojio titulu prvaka na završnom Mastersu Carlsberg snooker lige

Učešće su uzela 24 igrača iz BiH koji su se nakon šest redovnih kola u svojim divizijama izborili za nastup na završnom turniru. Prvi dan turnira se igrala grupna faza, gdje su igrači imali priliku da odmjere snage sa onima iz drugih divizija. Po dva najbolja igrača iz svake grupe su u subotu igrali nokaut fazu, odnosno osminu finala, nakon koje se odigrala i četvrtina finala. Nedjelja je bila rezervisana za polufinalne, finalni i meč za treće mjesto.

Polufinalne parove završnog Mastersa za sezonu 2023/24 činili su Mario-Željo Milošević (Sarajevo) i Muamer Mališević (Sarajevo) te Nedim Ramić (Bugojno) i Benjamin Tokača (Sarajevo). Sa rezultatom 4-2, svoje mjesto u finalu su izborili Milošević i Ramić. Meč za treće mjesto je osvojio Tokača, dok je Milošević u finalu savladao Ramića rezultatom 5-1 i tako postao prvak Carlsberg snooker lige “Best of the Best”.

“Izvrsna snooker sezona je za nama. Puno sportskih uspjeha, rast i razvoj državne snooker lige u organizaciji snooker i bilijar saveza BiH, Evropsko snooker takmičenje u Sarajevu, događaji su koji su obilježili snooker sezonu 23/24. Neosporna činjenica je da snooker sport postaje sve popularniji u Bosni i Hercegovini. Veliko hvala dugujemo kompaniji Carlsberg, koja je već dugi niz godina partner Snooker Organizacije BiH i koja daje neprikosnoveni doprinos razvoju snookera u našoj zemlji”, poručili su iz Snooker Organizacije BiH.

Takmičari sada odlaze na zasluženi odmor do jeseni, a sve informacije o novoj sezoni Carlsberg snooker lige “Best of the Best” možete pronaći na www.snooker.org.ba kao i na Facebook stranici Snooker organizacije BiH.