HomeSportNogometManchester United slavio protiv Southamptona uz dramatičan završetak

Manchester United slavio protiv Southamptona uz dramatičan završetak

Neizvjestan susret na Hampshire stadionu

U uzbudljivoj utakmici između Manchester Uniteda i Southamptona, Crveni đavoli su došli do važnih bodova. Susret se odigrao na Hampshire stadionu, a nije sve počelo dobro za United. Domaći tim je sredinom prvog dijela dobio kazneni udarac, no Cameron Archer nije uspio pogoditi. Andre Onana, golman Uniteda, odbranio je udarac i sačuvao mrežu netaknutom.

Pogotci i preokret

Manchester United je otvorio rezultat u 35. minuti. Matthijs de Ligt je, nakon asistencije Bruna Fernandesa, zatresao mrežu. Samo šest minuta kasnije, Marcus Rashford je pogodio uz pomoć Dialloa, čime je povećao prednost na 2:0.

Domaći pokušavaju, ali bez uspjeha

U drugom dijelu, Southampton je pokušavao doći do izjednačenja. Ipak, nije im išlo od ruke. Onda, u 96. minuti, Alejandro Garnacho je postigao treći gol za United, čime je definitivno potvrdio pobjedu.

Isključenje i posljednji rezultati

Domaći tim ostao je s igračem manje u 80. minuti, kada je Jack Stephens isključen zbog prekršaja na Garnachu. Trenutno, United zauzima osmo mjesto sa šest bodova, dok je Southampton na 19. mjestu sa četiri poraza u nizu.

U sljedećem kolu Southampton će dočekati Ipswich, dok Manchester United ide na gostovanje kod Crystal Palacea.