Subota, 5 Oktobra, 2024
HomeSportNogometManchester City slavio protiv Fulhama u uzbudljivoj utakmici

Manchester City slavio protiv Fulhama u uzbudljivoj utakmici

Uzbudljiv susret na Etihadu

Manchester City ugostio je ekipu Fulhama na Etihadu i slavio rezultatom 3:1. Utakmica je bila uzbudljiva s preokretima i fantastičnim golovima. Tim s Craven Cottagea poveo je u 26. minuti zahvaljujući golu Andreasa Pereire. Meksički napadač, Raul Jimenez, zaslužuje posebne pohvale zbog asistencije koja je bila prava magija.

Kovačić postavlja temelje za preokret

Građani su brzo odgovorili. Mateo Kovačić izjednačio je rezultat u 32. minuti. Samo nekoliko trenutaka nakon početka drugog poluvremena, Kovačić je ponovo zatresao mrežu. Ovaj put je dobio sjajnu asistenciju od Bernarda Silve u 47. minuti.

Dodatna drama u završnici

U 82. minuti, Jeremy Doku je povisio na 3:1, čim se činilo da je meč gotovo završen. Međutim, Fulham se nije predavao. Rodrigo Muniz postigao je gol u 89. minuti, smanjivši rezultat na 3:2. Unatoč tome, City je uspjela sačuvati prednost i slaviti važnu pobjedu.

Arsenal ostvaruje pobjedu nad Southamptonom

Dok je City igrao na Etihadu, Arsenal je također slavio protiv Southamptona rezultatom 3:1. Cameron Archer doveo je Southampton u vodstvo, ali Bukayo Saka i Kai Havertz brzo su preokrenuli rezultat u korist Arsenala.