Subota, 26 Oktobra, 2024
HomeSportNogometManchester City na vrhu Premier lige, dramatični završeci u ostalim utakmicama

Manchester City na vrhu Premier lige, dramatični završeci u ostalim utakmicama

Haalaandov pogodak, ali nedovoljno za pobjedu

Kada je Erling Haaland u petoj minuti postigao pogodak za Manchester City, činilo se da gosti iz Southamptona prijeti potpuni kolaps. Međutim, domaći tim nije uspio iskoristiti dominaciju tokom cijele utakmice.

Ramsdale ključan za goste

Manchester City je napadao tokom svih 90 minuta. Iako su stvorili brojne prilike, Aaron Ramsdale, golman Southamptona, odigrao je ključnu ulogu u zadržavanju rezultata. Haaland i ostali ofenzivci su imali nekoliko promašaja, što je dodatno doprinijelo rezultatu.

City preuzima vodstvo u Premier ligi

Na kraju, utakmica je završila rezultatom 1:0, što je omogućilo Manchester Cityju da se popne na prvo mjesto Premier lige. S utakmicom više, City ima dva boda prednosti ispred Liverpoola.

Dramatičan završetak u drugim utakmicama

Osim utakmice na Etihadu, dogodile su se brojne drame. Aston Villa je na domaćem terenu imala vodstvo do 96. minute protiv Bournemoutha, ali su gosti izjednačili rezultatom 1:1.

Brighton i Wolverhampton dijele bodove

U drugoj utakmici, Brighton je vodio 2:0 protiv Wolverhamptona, ali su gosti izjednačili u samom finišu. Romain Ait-Nouri i Matheus Cunha su postigli golove od 88. do 93. minute, što je dovelo do podjele bodova.