Subota, 21 Septembra, 2024
HomeSportNogometMančester Junajted doživio težak poraz od Kristal Palasa

Mančester Junajted doživio težak poraz od Kristal Palasa

U utakmici engleske Premier lige između Kristal Palasa i Mančester Junajteda, domaći tim je slavio uvjerljivu pobjedu rezultatom 4:0. Utakmica je odigrana na stadionu Selhurst Park u Londonu.

Domaći su poveli već u 12. minuti susreta golom Michaela Olisea, nakon čega je Jean-Philippe Mateta udvostručio prednost Palaca u 40. minuti. Do kraja prvog dijela rezultat je ostao nepromijenjen.

U drugom dijelu utakmice, Tyrick Mitchell je povisio prednost domaćina na 3:0 u 58. minuti. Michael Olise je postigao svoj drugi gol na utakmici u 66. minuti, postavivši konačan rezultat susreta.

Ovo je jedan od najtežih poraza u novijoj historiji Mančester Junajteda, koji je prethodno pretrpio poraze od Liverpoola (7:0) 2023. godine, te od Manchester Cityja, Tottenhama, Newcastlea i Brentforda, s rezultatom 6:1, 6:1, 5:0 i 4:0, tokom sezone 2022.

Nakon ovog poraza, Mančester Junajted se zadržao na osmom mjestu na tabeli sa 54 osvojena boda, dok je Kristal Palas ostao na četrnaestom mjestu sa 43 osvojena boda.

U sljedećem kolu, Kristal Palas će gostovati kod Wolvesa, dok će Mančester Junajted na svom terenu dočekati Arsenal.