Nedjelja, 29 Septembra, 2024
HomeSportNogometLiverpool pobjeđuje Fulham sa 3:1 i izjednačuje se s Arsenalom na vrhu...

Liverpool pobjeđuje Fulham sa 3:1 i izjednačuje se s Arsenalom na vrhu tabele

Liverpul je poveo na Craven Cottageu u Londonu u 32. minuti kada je Trent Alexander-Arnold postigao eurogol iz slobodnog udarca sa 22 metra, no na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1:1 jer je u 45+2. minuti Timothy Castagne matirao Alissona.

Na početku drugog poluvremena Liverpool je poveo kada je u 53. minuti Ryan Gravenberch postigao prelijep pogodak s ivice kaznenog prostora, a konačnih 3:1 je postavio Diogo Jota u 72. minuti susreta.

Ova pobjeda je značajna za tim Jürgena Kloppa jer ih je bodovno izjednačila sa liderom Arsenalom na vrhu tabele. Oba kluba sada imaju po 74 boda. Manchester City ima bod manje, ali i jednu odigranu utakmicu manje.

Liverpool je pokazao odličan fudbal i dominaciju na terenu protiv Fulhama. Tim je bio sjajan u napadu, sa više uspješnih akcija i kontrolom igre. Trent Alexander-Arnold se pokazao kao ključni igrač postigavši prelijep gol iz slobodnog udarca. Ryan Gravenberch je također bio impresivan, dok Diogo Jota nastavlja donositi golove za ekipu.

Ova pobjeda daje Liverpulu dobru poziciju u trci za titulu Premijer lige. Tim će i dalje raditi naporno kako bi ostao na vrhu tabele i osigurao titulu. Sigurno je da će biti zanimljivo pratiti preostale utakmice sezone i vidjeti ko će izaći kao šampion.

Čestitke Liverpoolu na uspješnoj pobjedi i izjednačenju s Arsenalom na vrhu tabele!