HomeSportNogometLiverpool nastavlja savršeni start sezone sa pobjedom protiv Brentforda

Liverpool nastavlja savršeni start sezone sa pobjedom protiv Brentforda

Redsi dominirali tokom utakmice

Fudbalski klub Liverpool otvorio je sezonu savršeno, s dvije pobjede. U proteklom meču, Redsi su se suočili s Brentfordom i već u ranoj fazi utakmice pokazali svoju dominaciju.

Prvi pogodak u 13. minuti

Ekipa Liverpoola je povela u 13. minuti utakmice. Diogo Jota je izveo brzu kontru, a potom je uposlio Luisa Diaza. Diaz je rutinski matirao golmana Brentforda i doveo svoju ekipu u vođstvo od 1:0.

Dobre prilike u drugom poluvremenu

U nastavku druge polovine, Liverpool je nastavio napadati. Redali su se pokušaji pred golom gostiju, ali se rezultat nije mijenjao sve do 70. minute.

Salah postavlja konačan rezultat

Deset minuta prije kraja, još jedan odličan trenutak za Redse. Diaz je asistirao Mohamedu Salahu, a Egipćanin je postigao drugi gol za Liverpool, čime je postavio konačni rezultat od 2:0.

Predstojeći derbi protiv Manchester Uniteda

Liverpool sada ima dvije pobjede iz prva dva kola.Naredni izazov je veliki derbi protiv Manchester Uniteda. Brentford, s druge strane, ostaje na tri boda i u sljedećem kolu će ugostiti Southampton.