Četvrtak, 3 Oktobra, 2024
HomeSportNogometLille i Aston Villa šokirali favorite u Ligi šampiona

Lille i Aston Villa šokirali favorite u Ligi šampiona

Lille slavi protiv Reala

Fudbalski klub Lille ostvario je izvanrednu pobjedu protiv Real Madrida. Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji francuskog kluba. Do vođstva su stigli u trećoj minuti sudijske nadoknade, kada je David sigurno realizovao penal.

Drugo poluvrijeme donijelo je manje uzbuđenja. Klub iz Madrida nije uspio stvoriti veći pritisak. Unatoč želji za izjednačenjem, ostalo je konačnih 1:0 za Lille. Oba kluba sada imaju po tri boda iz prva dva kola takmičenja.

Naredno kolo donosi zanimljive izazove; Lille će gostovati Atleticu, a Real će dočekati Borussiju.

Aston Villa iznenadila Bayern

Na drugoj strani, Aston Villa je šokirala favorizovani Bayern u Engleskoj. Pobjednički gol postigao je Duran 11 minuta prije kraja. Iskoristio je veliku grešku golmana Neura i matirao ga, što je izazvalo eru oduševljenja među domaćim navijačima.

Ovoj pobjedi najviše se može zahvaliti grešci Neuera, koji je bio glavni krivac za primljeni gol.

Benfica demolira Atletico

Najubjedljiviju pobjedu večeri postigla je Benfica. Ekipa je razbila Atletico rezultatom 4:0. Strijelci su bili Akturkoglu, Di Maria, Bah i Kokcu. Ova pobjeda dodatno učvršćuje poziciju Benfice u grupi.