Petak, 5 Jula, 2024
HomeSportNogometKRITIKE NA SUĐENJE U UTAKMICI BRAZIL - KOLUMBIJA

KRITIKE NA SUĐENJE U UTAKMICI BRAZIL – KOLUMBIJA

Utakmica između Brazila i Kolumbije na Copa Americi nije prošla bez kontroverzi, a dvije velike sudijske pogreške su obilježile ovaj susret. Na sreću, ovi propusti nisu imali utjecaja na konačni poredak na tabeli.

Brazil je poveo u 12. minuti susreta golom Raphinhe, ali sedam minuta kasnije sudije su napravile pravi cirkus. Naime, VAR sudije su odlučile poništiti gol Davinsona Sancheza nakon ubačaja iz slobodnjaka, ali su prilikom analize situacije povukli potpuno pogrešnu liniju. Umjesto da prate poziciju Sancheza, sudije su gledale gdje se nalazi noga Jhona Cordobe, koji je bio u ofsajdu. Zbog ove greške, gol je poništen.

Ipak, Kolumbija je uspjela doći do poravnanja u sudijskoj nadoknadi prvog dijela. Daniel Munoz je na asistenciju Cordobe pogodio za 1:1. Ovaj gol nije bio sporan, ali je ponovno dolazilo do kontroverzi u drugom dijelu utakmice.

Nekoliko minuta prije pogotka Kolumbije, VAR je još jednom zakazao. Naime, Vinicius je bio srušen u kaznenom prostoru, ali očigledan penal nije dosuđen. Ova odluka je izazvala ljutnju i kritike na suđenje.

Iako su obje selekcije bile oštećene sudijskim pogreškama, konačni rezultat na tabeli nije se promijenio. Brazil i Kolumbija su podijelili bodove u ovom susretu.

Kritike na suđenje samo su dodatno istaknule potrebu za poboljšanjem VAR sistema i rada sudija na ovom natjecanju.

SEO optimizacija: Copa America, Brazil, Kolumbija, VAR, sudijske pogreške, kritike na suđenje