Četvrtak, 19 Septembra, 2024
HomeSportKosarkaKreativna košarkaška takmičenja u hotelu Hills: Prvak juniora, kadeta i pionira

Kreativna košarkaška takmičenja u hotelu Hills: Prvak juniora, kadeta i pionira

Održano takmičenje u košarci

U hotelu Hills protekla tri dana održavalo se uzbudljivo košarkaško takmičenje. Oko 350 mladih košarkaša i košarkašica iz Bosne i Hercegovine i regiona pokazalo je svoje vještine na terenu.

Rezultati finala u juniorskoj kategoriji

U juniorskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je ekipa KK Podgorica. Oni su u finalu savladali Košarkašku Akademiju Bosna rezultatom 88:80.

MVP Telemach u ovoj kategoriji postao je Denil Krnić iz KK Podgorica. Najbolji strijelac turnira je Alem Saračević iz KK Koš.

Kadetski šampioni

U konkurenciji kadeta trijumfovao je KK Marsonia iz Slavonskog Broda. Finalni meč završili su protiv KK Čelik Zenica rezultatom 70:49.

MVP u kadetskoj kategoriji je Leni Vinčić iz KK Marsonia, dok je najbolji strijelac Vedran Pojskić iz OKK Čelik Zenica.

Pionirski šampioni

Pioniri su takođe imali uzbudljivu završnicu, gdje je KK Mladost Zemun pobijedio KK Realway Sarajevo s rezultatom 67:52.

MVP u pionirskoj kategoriji postao je Vukašin Anđelić iz KK Mladost Zemun, a najbolji strijelac i Vuk Radojičić iz iste ekipe.

Zaključak

Takmičenja su bila prilika da mladi igrači pokažu svoje talente i steknu nova iskustva. Organizatori se nadaju da će ovakvi događaji postati tradicija.