Nedjelja, 7 Jula, 2024
HomeSportNogometKramarić gol-šou protiv Bayerna: Hoffenheim preokrenuo i slavio sa 4:2

Kramarić gol-šou protiv Bayerna: Hoffenheim preokrenuo i slavio sa 4:2

Susret je dobro počeo po ekipu iz Minhena budući da su nakon šest minuta vodili 2:0 golovima Tela i Daviesa. Sjajno otvaranje susreta upotpunio je u osmoj minuti Beier koji je smanjio vodstvo gostiju na asistenciju Kramarića. Ujedno je 2:1 za Bayern bio rezultat prvog poluvremena.

A onda je u nastavku utakmice uslijedio show Kramarića. Prvo je u 68. minuti pogodio za izjednačenje, a pet minuta prije kraja susreta je postigao gol za preokret. Samo dvije minute kasnije Kramarić je kompletirao hat-trick te postavio konačnih 4:2.

Hoffenheim je sezonu okončao na sedmom mjestu Bundeslige, dok je Bayern završio na trećem mjestu. Ovaj poraz svakako nije bio u planu za Bavarce koji su se nadali završiti sezonu pobjedom. S druge strane, Hoffenheim je uspio završiti sezonu na pozitivan način, sa preokretom i pobjedom protiv jednog od najjačih timova u ligi.

Unatoč porazu, Bayern će otići s osmijehom na licu s obzirom da su već osigurali treće mjesto u Bundesligi. Bez obzira na ovaj neuspjeh, Bayern je pružio sjajnu sezonu i borio se za naslov prvaka do samog kraja.

Kramarić je svakako bio zvijezda utakmice sa svojim golovima koji su donijeli preokret i pobjedu za Hoffenheim. Ovaj hrvatski napadač još jednom je pokazao svoju kvalitetu i važnost za ekipu.

Pobjeda Hoffenheima protiv Bayerna je svakako iznenađenje, ali i dokaz da se u nogometu uvijek može desiti bilo šta. Na kraju krajeva, ovo je samo još jedan podsjetnik da nijedan tim nije nepobjediv.

Čestitke Hoffenheimu na sjajnoj igri i preokretu, kao i Kramariću na gol-šou koji će se pamtiti.