Subota, 12 Oktobra, 2024
Organizacija vjencanja
HomeSportNogometKosovo savladalo Litvaniju u uzbudljivom meču, zadržavajući drugo mjesto u grupi

Prvo poluvrijeme: Kosovo povelo

U prvoj utakmici, Kosovo je pokazalo bolju igru i do vodstva došlo u 20. minuti. Zhegrova je izveo dupli pas s Muslijem, te se sjurio u šesnaesterac.

Iz te akcije postigao je gol koje je donio vođstvo od 1:0. Litvanija je imala priliku da izjednači, ali je pogodak Gineitisa poništen zbog ofsajda nakon VAR provjere.

Nastavak: Kosovo udvostručilo vodstvo

U drugom poluvremenu, Litvanija je pokušala preuzeti inicijativu. Ipak, nisu uspjeli stvoriti značajniji pritisak na protivničku odbranu.

Kosovo je rijetko prijetilo, ali je u 65. minuti ponovo zatreslo mrežu. Krasniqi je, uz asistenciju Rashice, povisio na 2:0.

Završnica: Litvanija ublažila poraz

Iako je Kosovo kontrolisalo igru, domaći tim je u 84. minuti postigao gol preko Golubickasa, smanjujući na 2:1.

Na kraju, Kosovo ostaje na drugom mjestu u grupi Lige C sa šest bodova, dok je Litvanija i dalje bez bodova. U sljedećem kolu, Kosovo dočekuje Kipar, dok Litvanija ugostiti Rumuniju.