Subota, 28 Septembra, 2024
HomeSportNogometKomšijski derbi na Euru: Nizozemska remizirala sa Poljskom

Komšijski derbi na Euru: Nizozemska remizirala sa Poljskom

Uspješna selekcija koju vodi Ronald Koeman je opravdala ulogu favorita i napravila vrijedan korak ka osmini finala Eura iz grupe D, u kojoj se još nalaze Francuska i Austrija. Utakmica između Poljske i Nizozemske je bila iznimno uzbudljiva, a rezultat na kraju je bio 1:1.

Nizozemska je dominirala na terenu od samog početka utakmice, ali Poljska je iznenadila u 16. minuti kada je Buksa glavom pogodio na centaršut Zielinskog, donoseći vodstvo svojoj ekipi od 1:0. Međutim, Oranje se nije predavalo i nastavilo je stvarati prilike pred golom protivnika.

U 29. minuti, Nizozemci su uspjeli izjednačiti rezultat. Gakpo je uputio udarac ka golu, a lopta je na putu zakačila Salamona i prevarila golmana Poljske, završivši iza njegovih leđa za 1:1. U nastavku prvog poluvremena, Nizozemska je imala prilike za preokret, ali nije uspjela iskoristiti šanse koje su se ukazale Gakpu i Depayu.

Ova utakmica potvrdila je kvalitet Nizozemske koja je dokazala zašto je smatrana favoritom u ovoj grupi. Iako nisu uspjeli osvojiti pobjedu, sigurno će biti zadovoljni osvojenim bodom. Francuska i Austrija sada moraju biti svjesne snage Nizozemske i shvatiti da se neće lako izboriti sa ovom selekcijom.

Slijedi još dosta uzbudljivih utakmica u grupi D, a sigurno je da će Nizozemska pružiti sve od sebe da ostvari plasman u osminu finala. Ostaje nam samo da pratimo dešavanja na terenu i vidimo kako će se situacija dalje razvijati.