Subota, 21 Septembra, 2024
HomeSportNogometKaračić ostaje na čelu Širokog Brijega nakon remija sa GOŠK-om

Karačić ostaje na čelu Širokog Brijega nakon remija sa GOŠK-om

Trener NK Široki Brijeg, Toni Karačić, nedavno je stavio svoj mandat na raspolaganje. Odluka je uslijedila nakon što je njegova ekipa remizirala sa NK GOŠK Gabela rezultatom 2:2 u 7. kolu WWin lige BiH, odigranom na Pecari.

Široki Brijeg vodio sa 2:0

Ekipa Širokog Brijega vodila je sa 2:0 nakon prvih 45 minuta. Međutim, Gabeljani su se vratili u drugom poluvremenu, postigavši dva gola i tako osvojili svoj prvi bod u ovoj sezoni.

Upravni odbor donio odluku

Na izvanrednom sastanku, Upravni odbor NK Široki Brijeg donio je odluku da se Karačićeva ostavka ne prihvati. Trener i njegovi saradnici dobili su podršku za nastavak rada sa klupe.

Trener razočaran, ali zadržan na klupi

Karačić je bio izrazito razočaran nakon meča. Njegov tim trenutno ima devet bodova nakon sedam odigranih utakmica u ligi. Iako je ponudio ostavku, klub je odlučio zadržati ga na čelu stručnog stožera.

Ovaj potez Širokog Brijega predstavlja rijetku praksu u WWin ligi BiH, posebno u trenutcima krize oko igre i rezultata.