Nedjelja, 8 Septembra, 2024
HomeSportKosarkaJužni Sudan zamalo srušio silne američke zvijezde na Olimpijskim igrama

Južni Sudan zamalo srušio silne američke zvijezde na Olimpijskim igrama

Južni Sudan, košarkaški tim koji debituje na Olimpijskim igrama, gotovo je iznenadio svijet sinoć u Parizu. Naime, sudanski košarkaši su tokom čitave utakmice držali vodstvo nad favorizovanim američkim ekipom, koja je u jednom trenutku čak zaostajala 16 poena. Iako su Amerikanci uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist krajem treće četvrtine, Južni Sudan se nije predavao. U četvrtoj četvrtini imali su priliku za senzacionalnu pobjedu, ali su na kraju poraženi rezultatom 101:100. Posljednje poene utakmice postigao je LeBron James za SAD, dok je Južni Sudan imao priliku za pobjedu, ali su njihovi šutevi završili promašajima. Mnogi su na društvenim mrežama izrazili nezadovoljstvo suđenjem, tvrdeći da su sudije oduzele pobjedu Južnom Sudanu.