HomeSportNogometJuventus se vratio na pobjedničke staze: Dominantna pobjeda protiv Verone

Juventus se vratio na pobjedničke staze: Dominantna pobjeda protiv Verone

Povratak Juventusa na vrh

Juventus čeka titulu četiri godine, a za to vrijeme konkurencija je bila jaka. Scudetto su osvojili Inter, Milan i Napoli, što je predugo za Stari grad.

Novi trener, novi uspjesi

U prijelaznom roku, čelnici Juventusa učinili su sve da se vrate na tron. S novim trenerom Thiagom Mottom, Stara dama je dobro krenula.

Utakmica protiv Verone

Juventus je u sinoćnjem meču savladao Veronu rezultatom 3:0. Već u prvom poluvremenu, Pogoci Dušana Vlahovića i Nicola Savone donijeli su prednost Torinezima.

Dominacija na terenu

U drugom poluvremenu Vlahović je postigao još jedan gol iz jedanaesterca, čime je potvrdio pobjedu. Domaći tim nije uspio umanjiti razliku, a odličnu partiju pružio je golman Michele Di Gregorio.

Stanje na tabeli

Juventus je trenutno na prvom mjestu s maksimalnih šest bodova, dok je Verona na 11. mjestu sa tri osvojena boda. Nova utakmica za Juventus dolazi brzo, protiv Rome, što će biti veliki test.