Petak, 20 Septembra, 2024
HomeSportNogometJuventus osvojio Kup Italije, Vlahović u centru pažnje

Juventus osvojio Kup Italije, Vlahović u centru pažnje

Fudbalski klub Juventus uspješno je osvojio Kup Italije nakon pobjede protiv Atalante rezultatom 1:0. Utakmica je odlično krenula za Staru damu, budući da su poveli već u četvrtoj minuti. Filip Vlahović, koji je bio sjajan tokom cijele utakmice, sjajno je iskoristio asistenciju Rodriga Cambiasa i rutinski matirao protivničkog golmana, donoseći radosne trenutke navijačima Juventusa.

U prvom poluvremenu, Atalanta je imala više opasnih napada, ali su izostale velike prilike za gol. Ubrzo po početku drugog poluvremena, Juventus je tražio penal nakon pada Vlahovića, međutim, sudija je odlučio da nema elemenata za najstrožu kaznu.

U 72. minuti, raspoloženi Vlahović postigao je svoj drugi gol na utakmici, ali je on na kraju poništen nakon što je sudija Maresca izvršio pregled snimka VAR tehnologijom i ustanovio da je pogotku prethodio ofsajd.

Atalanta je imala najbolju priliku u 79. minuti kada je Lookman pogodio stativu, no odbrana Juventusa uspjela je izdržati sve nalete protivnika i osigurati pobjedu.

Ovo je 15. Kup Italije koji je Juventus osvojio, čime se dodatno izolovao na vrhu liste osvajača. Roma i Inter imaju po devet osvojenih Kupova. Juventus je tako nastavio svoju bogatu historiju uspjeha i nadmašio konkurenciju.

Ova pobjeda protiv Atalante u finalu Kupa Italije donosi veliko slavlje navijačima Juventusa, dok će za Atalantu ostati gorak ukus poraza. Ali, bez obzira na ishod utakmice, oba tima su pružila kvalitetnu igru i ostavila srce na terenu.

Sada Juventus može proslaviti novi trofej dok se priprema za nove izazove u budućnosti. Sigurno je da će Vlahović, koji je bio u centru pažnje tokom cijele utakmice, biti ključni igrač u narednim mečevima i pružiti veliki doprinos timu.

Sve ove detalje, kao i atmosferu sa terena, možete pogledati u video snimku objavljenom na Twitteru.