Subota, 5 Oktobra, 2024
HomeSportNogometJimenezov Genij: Asistencija Koja Se Pamti Protiv Manchester Cityja

Jimenezov Genij: Asistencija Koja Se Pamti Protiv Manchester Cityja

Bravurozni potez u 26. minuti

Raul Jimenez je u 26. minuti prošlog meča protiv Manchester Cityja izveo zapanjujući potez. Okrenut leđima prema golu, petom je prebacio loptu preko defanzivaca Cityja.

Ovaj potez omogućio je saigraču Andreasu Pereiri da lako pošalje loptu u mrežu, čime je Fulham poveo protiv favorizovanog protivnika. U ovoj situaciji, najviše zasluga ide upravo Jimenezu, čija je kreativnost zbunila odbranu Cityja.

Pereira lako donosio vodstvo

Andreas Pereira nije imao teškoća da iskoristi Jimenezovu asistenciju i postigne pogodak. Međutim, tek šest minuta kasnije, City je izjednačio rezultat, te se na poluvremenu igralo 1:1.

Statistika i značaj asistencije

Jimenezova asistencija predstavlja njegovu prvu ove sezone. Osim toga, meksikanski napadač je postigao tri gola na šest mečeva u Premiershipu. Ovaj talentovani igrač član je Fulhama od ljeta 2023. godine, kada je došao iz Wolvesa.

Iskustvo i reprezentativni nastupi

Raul Jimenez nije samo poznato ime u Premier ligi. Ranije je igrao za Benfica, Atletico Madrid i meksičku Club Americu. Takođe, ima 105 nastupa za reprezentaciju Meksika i postigao je 33 gola.