Nedjelja, 20 Oktobra, 2024
HomeSportNogometIznenađujuća pobjeda Bournemoutha protiv Arsenala

Iznenađujuća pobjeda Bournemoutha protiv Arsenala

Utakmica bez većih prilika u prvom poluvremenu

U zadnjoj utakmici Premijer lige, Arsenal se susreo s Bournemouthom. Prvo poluvrijeme proteklo je u ravnoteži bez značajnijih prilika. Većina igre odvijala se na sredini terena, a defanzivne strategije djelovale su efikasno.

Ključni trenutak – crveni karton za Salibu

Nažalost, za Arsenal, ključni trenutak došao je u 30. minuti. William Saliba dobio je direktan crveni karton zbog povlačenja protivničkog igrača. Ovaj trenutak značajno je promijenio dinamiku utakmice.

Bournemouth iskoristio prednost brojčane nadmoćnosti

U drugom poluvremenu, Bournemouth je iskoristio svoju brojčanu prednost. Stvorili su niz prilika pred golom Arsenala. U 70. minuti, Ryan Christie je otvorio rezultatski saldo, pogodivši na asistenciju Justina Kluiverta.

Osigurana pobjeda kroz penal

Deset minuta kasnije, Bournemouth je dodatno povećao prednost. Kluivert je iskoristio penal,da bi postavio konačni rezultat na 2:0. Ova pobjeda donijela je domaći tim na deseto mjesto na tabeli.

Arsenal ostaje na trećem mjestu

Unatoč porazu, Arsenal ostaje na trećem mjestu Premiershipa. U sljedećem kolu očekuje ih veliki derbi protiv lidera Liverpoola. Bournemouth, s druge strane, putuje na gostovanje protiv Aston Ville.