Četvrtak, 4 Jula, 2024
HomeSportNogometItalija vodi protiv Albanije na poluvremenu

Italija vodi protiv Albanije na poluvremenu

Na poluvremenu utakmice između Italije i Albanije rezultat je 2:1 u korist Italijana. Taj rezultat dolazi nakon napetih prvih 45 minuta igre na Signal Iduna Parku u Dortmundu.

Italija je povela u 33. minuti kada je Scamacca uposlio Frattesija koji je sjajno šutirao, ali je lopta završila na stativi. Uslijedio je trenutak tjeskobe za Italijane kada je Albania izjednačila rezultat u 40. minuti.

Međutim, samo četiri minute kasnije, Italija je ponovno preuzela vođstvo. Pellegrini je imao veliku priliku za treći gol Italije, ali nije uspio najbolje reagovati i rezultat je ostao 2:1.

Ovo je bila utakmica puna uzbuđenja. Pokušaji Asana za Albaniju nisu ugrozili golmana Donnarummu, dok je Scamacce imao novu veliku šansu za Italiju, ali je njegov udarac zaustavio golman Albanije.

Utakmicu je obilježio i dodatnih dvije minute nadoknade, koje su bile ispunjene napetom igrom i pokušajima obje ekipe da promijene rezultat.

Italija će pokušati zadržati vođstvo u drugom dijelu utakmice, dok će Albanija nastojati izjednačiti i doći do povoljnog rezultata. Slijedi drugo poluvrijeme puno neizvjesnosti i nadamo se još više uzbuđenja na terenu.