Četvrtak, 19 Septembra, 2024
HomeSportNogometItalija izbacila Hrvatsku sa Eura, Španija sigurna s prve pozicije

Italija izbacila Hrvatsku sa Eura, Španija sigurna s prve pozicije

U drugom kolu E grupe Europskog prvenstva, Italija je uspjela izbaciti Hrvatsku nakon dramatične utakmice. Iako su Talijani bili bolji u prvom dijelu, nisu uspjeli pronaći put do mreže pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 0:0.

U nastavku susreta Hrvatska je zaigrala znatno bolje i u 53. minuti stigla do jedanaesterca nakon što je Frattesi igrao rukom nakon udarca Kramarića. Međutim, Gianluigi Donnarumma je sjajno intervenirao i zaustavio udarac Luke Modrića sa bijele tačke. No, samo 30 sekundi kasnije, Hrvatska je ipak povela. Budimir je izveo udarac koji je Donnarumma obranio, ali je Modrić stigao na odbijenu loptu i doveo svoju ekipu u vodstvo.

Italija se nije predavala, i do kraja utakmice su nastavili napadati. Nakon mnogo pritiska, uspjeli su stići do izjednačenja u 98. minuti susreta. Pogodak vrijedan plasmana u nokaut fazu postigao je Zaccagni, i tako izbacio Hrvatsku sa Eura.

U drugoj utakmici ove grupe, Španija je slavila protiv Albanije rezultatom 1:0. Unatoč tome što je igrala sa rezervnim sastavom, Crvena furija je osigurala prvo mjesto u grupi i plasman u nokaut fazu. Strijelac jedinog gola za Španiju bio je Ferran Torres u 13. minuti, nakon asistencije Danija Olma.

Ovim rezultatima, Italija je na drugom mjestu u grupi sa 4 boda, dok je Španija osigurala prvo mjesto s maksimalnih 6 bodova. Hrvatska se sada mora oprostiti od Eura, dok se Albanija nada uspješnom završetku grupne faze.