Subota, 6 Jula, 2024
HomeSportNogometIsland šokirao Englesku pogotkom Thorsteinssona

Island šokirao Englesku pogotkom Thorsteinssona

Domaći navijači doživjeli su hladan tuš već u 12. minuti susreta između Islanda i Engleske. Gosti su poveli golom Thorsteinssona, koji je precizno pogodio donji lijevi ugao gola. Ovaj pogodak možete pogledati na priloženom videu.

Unatoč dominaciji Engleske u posjedu lopte i konstantnim napadima, uspjeli su stvoriti samo jednu veliku priliku u prvom poluvremenu. Kane je u 28. minuti pucao iznad gola.

Početkom drugog poluvremena, Engleska je krenula žestoko, a već u 49. minuti Foden ima odličnu priliku, no lopta odlazi pored desne stative.

Nakon toga su se ponovile slične scene iz prvog poluvremena, s jalovim napadima Engleza koji su dodatno zabrinuli navijače pred nadolazeće Evropsko prvenstvo.

S druge strane terena, Island je u 67. minuti mogao udvostručiti vodstvo, ali je golman Engleske sjajno reagirao nakon udarca glavom Ingasona. Na kraju je završilo 1:0 za Island.

Podsjetimo, Engleska će 16. juna otvoriti Euro utakmicom grupne faze protiv Srbije. Island će pak 10. juna odigrati još jednu prijateljsku utakmicu protiv Nizozemske.

Ovaj meč protiv Islanda nagovijestio je da Engleska mora podići nivo igre kako bi se uspješno suprotstavila jakim protivnicima na Evropskom prvenstvu.