Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024
HomeSportNogometInter lako prošao dalje protiv Veleža i sada ga čeka AEK

Inter lako prošao dalje protiv Veleža i sada ga čeka AEK

U prvom pretkolu Konferencijske lige, FK Velež nije uspio proći dalje nakon što je izgubio od ekipe Inter Club d'Escaldes. Nakon izjednačene igre u prvom susretu na stadionu Grbavica u Sarajevu, gdje je rezultat bio 1:1, Inter je dominirao u drugom susretu u Andori i pobjedio sa uvjerljivih 5:1. Time su ukupnim rezultatom 6:2 osigurali svoje mjesto u drugom pretkolu, gdje ih čeka AEK.

Utakmica je započela loše po Velež, jer je već u 43. minuti Inter poveo golom svog najboljeg igrača, Lopeza. Odbrana Veleža bila je loše postavljena, što je omogućilo Lopezu da lako savlada golmana Hadžikića. Samo nekoliko minuta kasnije, u 45+2. minuti, Lopez je ponovno matirao Hadžikića za rezultat 2:0 u korist Intera.

Ipak, Velež se nije predavao. U 53. minuti Jevtović je uposlio Oreča koji preciznim udarcem smanjuje rezultat na 2:1. Nažalost, to nije bilo dovoljno za preokret, jer je Inter nastavio s dominacijom na terenu. Postigli su još tri gola i potvrdili svoju pobjedu i prolaz dalje.

Ova pobjeda Intera otvara im vrata za drugo pretkolo Konferencijske lige, gdje će se sastati s AEK-om. Oba tima će sigurno biti motivirana da se plasiraju u narednu fazu takmičenja, pa nas sigurno očekuje jedna zanimljiva i uzbudljiva utakmica.

Velež je završio svoje učešće u Konferencijskoj ligi za ovu sezonu, ali mogu biti ponosni na svoje nastupe i hrabru igru koju su prikazali. Svoje fokus mogu prebaciti na domaću ligu i pokušati ostvariti dobre rezultate u narednoj sezoni.

Čestitke Interu na prolazu dalje i želimo im puno uspjeha u narednim utakmicama takmičenja!