Nedjelja, 7 Jula, 2024
HomeKosarkaImpresivan početak i preokret donijeli pobjedu Panathinaikosu protiv Reala u finalu Eurolige

Finale Eurolige u berlinskoj Uber Areni ostavilo je publiku bez daha. Međutim, najviše što je privuklo pažnju bio je nevjerojatan početak utakmice u kojem se igralo “bez odbrane” i postizala veliki broj koševa.

Real Madrid je krenuo snažno i već na početku stekao značajnu prednost od 12 poena. Jedan od ključnih igrača bio je naš Džanan Musa, koji je briljirao na terenu i postigao prvih deset poena već u finišu prve četvrtine.

Ipak, Panathinaikos se nije predavao. U finišu druge četvrtine, ekipa se probudila i napravila seriju koja im je donijela rezultatski priključak. Na kraju prvog poluvremena, rezultat je bio 54:49 u korist Reala.

Početak drugog dijela donio je sjajnu igru Kostasa Sloukasa, koji je pogodio sjajnu trojku i doveo Panathinaikos do prvog vodstva u petoj minuti treće četvrtine (58:56). Uslijedili su problemi za Real Madrid, dok je Panathinaikos izluđivao svojom fantastičnom igrom u odbrani.

Trener Reala, Chus Matteo, odlučio je uvesti trojicu veteran igrača u igru kako bi stabilizirao ekipu. Veteranima je to uspjelo u nekim trenucima, ali Panathinaikos je ostao konstantan u svojoj igri.

Na kraju utakmice, u finalu Eurolige, rezultat je bio 80:95 u korist Panathinaikosa. Odlična igra i preokret donijeli su Titulu šampiona ovoj ekipi iz Atene.

Finale u Berlinu definitivno je ispunilo i nadmašilo sva očekivanja. Impresivan početak, neizvjesnost i preokret donijeli su publici pravi spektakl. No, Panathinaikos je svakako zasluženo osvojio ovu prestižnu titulu.