Četvrtak, 19 Septembra, 2024
HomeSportOstali sportoviHrvatska vaterpolska reprezentacija u finalu olimpijade nakon dramatične pobjede nad Mađarskom

Hrvatska vaterpolska reprezentacija zabilježila je nevjerovatnu pobjedu protiv Mađarske rezultatom 9:8 u polufinalu olimpijskog turnira. Ovaj trijumf osigurao im je mjesto u finalu, gdje će se suočiti sa Srbijom u nedjelju.

Brzi golovi i preokreti

U utakmicu su bolje ušle Barakude, sa golom Mare Jokovića na samom početku. Ipak, Mađarska je ubrzo preuzela kontrolu i povela rezultatom 3:1. Hrvatska se nije predavala, te je serijom pogodaka Loren Fatovića odgovorila i izjednačila na 3:3 u prvoj četvrtini.

Izvanredna serija Hrvatske

Tokom drugog perioda, Mađari su poveli 4:3 nakon gola Martona Vamosa. Međutim, Hrvatska je odgovorila nevjerojatnom serijom i stigla do 6:5. Fatović je ponovo briljirao postigavši još tri gola, a Marko Žuvele dodao je svoj dio u seriji. Do kraja prvog poluvremena, rezultat se nije mijenjao.

Drama u posljednjim minutama

Treća četvrtina donijela je još uzbudljivih trenutaka, ali je Hrvatska vodila 9:7 na početku posljednje četvrtine. Iako je Adam Nagy smanjio na 9:8, Mađarska nije mogla izjednačiti. Hrvatska je zahvaljujući fantastičnoj igri Marko Bijača na golu uspjela zadržati prednost.

Ova pobjeda pokazuje snagu i odlučnost hrvatskih vaterpolista, a junak utakmice bio je nezaustavljivi Fatović, koji je postigao pet golova. Očekuje ih teška borba protiv Srbije za zlato.