Subota, 12 Oktobra, 2024
HomeSportNogometHrvatska savladala Škotsku u uzbudljivoj utakmici

Hrvatska savladala Škotsku u uzbudljivoj utakmici

Dominacija domaćih igrača

Domaćin je bio nadmoćan tokom prvog poluvremena. Međutim, nepažnja u odbrani rezultirala je šokom u 33. minuti. Hrvatski nogometaši nisu uspjeli izbjeći nesporazum, što je omogućilo Christieju da pošalje loptu u mrežu.

Izjednačenje u brzom tempu

Slavlje Škotske trajalo je kratko. Samo tri minute kasnije, Perišić je uposlio Matanovića, koji je rutinski izjednačio na 1:1. Ovim rezultatom završilo je prvo poluvrijeme.

Kramarić donio preokret

Drugo poluvrijeme igralo se znatno ofanzivnije. Hrvatska je nakon puno pokušaja napokon stigla do preokreta u 70. minuti. Kramarić je pogodio i donio veliku radost domaćim navijačima.

Škotska ne uspijeva doći do izjednačenja

Škotska je do kraja utakmice pokušavala izjednačiti, ali bez uspjeha. U petoj minuti sudijske nadoknade, Adams je postigao gol, ali je VAR poništio zbog ofsajda.

Stanje na tabeli

Hrvatska se izjednačila s Portugalom na vrhu grupe 1 elitnog ranga Lige nacija, oba tima imaju po šest bodova. U narednom kolu, Hrvatska gostuje Poljskoj, dok će Škotska ugostiti Portugal.