Ponedjeljak, 1 Jula, 2024
HomeSportNogometHrvatska s fantastičnom pobjedom najavila nastup na Euru

Hrvatska s fantastičnom pobjedom najavila nastup na Euru

Hrvatska nogometna reprezentacija je večeras ostvarila fantastičnu pobjedu nad Portugalom rezultatom 2:1. Utakmica je odigrana na stadionu Nacional do Jamor u Lisabonu, a ove dvije selekcije su pokazale da imaju visoke ambicije u Njemačkoj.

Hrvatska je sjajno ušla u utakmicu i već u 8. minuti povela preko Luke Modrića koji je realizirao jedanaesterac za vođstvo od 1:0. Taj rezultat se zadržao sve do poluvremena. U uvodnim minutama drugog dijela, portugalski napadač Diogo Jota izjednačuje rezultat na 1:1.

Radost Portugalaca nije potrajala jer je Hrvatska ponovno povela samo osam minuta kasnije. Strijelac je bio Ante Budimir u 56. minuti utakmice. Do kraja se rezultat nije mijenjao, te je Hrvatska zabilježila pobjedu od 2:1 nad favoriziranim Portugalom.

Ova pobjeda predstavlja izvrstan uvod za Hrvatsku na nadolazećem Europskom prvenstvu. Vatreni će se takmičiti u grupi B zajedno s Italijom, Španijom i Albanijom. Hrvatska momčad sigurno ulazi u turnir s dodatnim samopouzdanjem nakon večerašnje pobjede.

S druge strane, Portugal će se natjecati u grupi F protiv Češke, Turske i Gruzije. Očekuje se da će ova momčad dati sve od sebe kako bi ostvarila dobre rezultate i izborila se za prolazak dalje.

Svi ljubitelji nogometa s nestrpljenjem očekuju početak Eura i susrete ovih vrhunskih reprezentacija. Hrvatska je ovom pobjedom pokazala da je u odličnoj formi i da se može nositi s najboljim ekipama. Pratit ćemo daljnje pripreme ovih reprezentacija i s nestrpljenjem čekati njihove nastupe na Europskom prvenstvu.