Srijeda, 3 Jula, 2024
HomeNogometHrvatska preokretom srušila Albaniju na utakmici kvalifikacija

Hrvatska preokretom srušila Albaniju na utakmici kvalifikacija

U utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, reprezentacija Hrvatske je uspjela preokrenuti rezultat protiv Albanije i ostvariti važnu pobjedu. Nakon što su Albanci poveli u 11. minuti, Hrvatska nije uspijevala pronaći rješenje sve do posljednjih 15 minuta utakmice.

Qazim Laci je svojom glavom doveo Albaniju u vodstvo u ranoj fazi utakmice, a taj rezultat je stajao sve do 74. minute. Međutim, tada se dogodio ključni trenutak utakmice. Zlatko Dalić je odlučio uvesti Antu Budimira, igrača koji je imao sjajnu sezonu u španskoj La Ligi.

Budimir je već pet minuta kasnije asistirao Andreju Kramariću za izjednačenje na 1:1. Njegovu asistenciju možete pogledati [ovdje]. Ali to nije bilo sve što je Budimir pružio na terenu. Samo dvije minute nakon asistencije, napadač je oduzeo loptu albanskom igraču, a potom dodao do Luke Sučića, čiji je udarac rezultirao autogolom Albanaca.

Drugi gol koji je doveo do preokreta možete pogledati [ovdje]. Nakon tog gola, Hrvatska je uspjela sačuvati vodstvo i osvojiti tri boda.

Ova pobjeda je vrlo važna za Hrvatsku u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, jer im daje dodatni motiv i samopouzdanje. S druge strane, poraz će sigurno biti gorak za albansku reprezentaciju, ali im ostaje nada za popravak rezultata u preostalim utakmicama.

Očekuje se da će ova pobjeda dodatno ojačati vezu između Budimira i Kramarića, koji će biti ključni igrači za Hrvatsku u preostalim utakmicama kvalifikacija. Također, Zlatko Dalić će dobiti priznanje za hrabru odluku da uvede Budimira i time promijeni tijek utakmice.

U svakom slučaju, Hrvatska je ostvarila preokret protiv Albanije i zasluženo osvojila tri boda. Sada im preostaje dalje nastaviti sa snagom i motivacijom kako bi ostvarili svoj cilj – plasman na Svjetsko prvenstvo.