Ponedjeljak, 8 Jula, 2024
HomeSportNogometHercegovina ubjedljivo do finala Premijer futsal lige

Hercegovina ubjedljivo do finala Premijer futsal lige

U revanšu protiv Radnik MD Shopa, KMF Hercegovina je ostvarila ubjedljivu pobjedu od 4:0 nakon što su već u prvoj utakmici stekli gol prednosti. Tri gola postigao je Darko Ivanković u 4., 13. i 34. minuti, a Zvonimir Ćavar upisao se u strijelce u 38. minuti.

Ova pobjeda dovodi Hercegovinu još bliže “duploj kruni” jer vode sa 2:0 u pobjedama protiv GFC Sarajeva u finalu play-offa Premijer futsal lige. Ukoliko uspiju ostvariti pobjedu i u narednoj utakmici, Hercegovina će osvojiti titulu prvaka.

Nakon jučerašnje utakmice, pehare i medalje finalistima uručio je član Komiteta za takmičenje NS BiH, Suad Salibašić. Medalje službenim licima uručio je šef službe za takmičenje i suđenje, Željko Radonja.

Utakmica se odigrala u sali Gimnazije “Filip Višnjić” u Bijeljini, a uzbuđenje je bilo zagarantovano tokom cijelog susreta. Navijači su bili glasni i podržavali svoje ekipe, pravi futsal spektakl.

Hercegovina će sada nastaviti sa pripremama za narednu utakmicu u finalu, koja će se održati uskoro. Svi očekuju da će Hercegovina ostvariti još jednu pobjedu i postati šampion Premijer futsal lige.