Petak, 20 Septembra, 2024
HomeSportNogometHaaland zablistao još jedan put: City slavio protiv West Hama

Haaland zablistao još jedan put: City slavio protiv West Hama

Dominacija Haalanda

Erling Haaland još jednom je pokazao svoju snagu na terenu. U utakmici između Manchester Cityja i West Hama, postigao je fenomenalan hat-trick. Utakmica je počela u 10. minuti kada je Haaland otvorio rezultat.

Izjednačenje West Hama

West Ham je brzo izjednačio. Samo devet minuta kasnije, Rúben Dias je nespretno poslao loptu u vlastitu mrežu. Ovaj neplanirani pogodak uznemirio je igrače Cityja, ali nisu dugo čekali na povratak.

Haaland ponovno na sceni

Kao pravi vođa, Haaland je ponovo preuzeo stvar u svoje ruke. Nakon pola sata igre, zakucao je loptu pod prečku i doveo City u vodstvo od 2:1. Sa ovim pogotkom, Haaland je nastavio svoj zadivljujući niz u Premier ligi, postigavši 70 golova u 69 mečeva.

Završetak utakmice

U drugom poluvremenu, West Ham je imao nekoliko dobrih prilika. Međutim, City je uspješno kontrolisao igru. U završnici, Haaland je još jednom zablistao. Šest minuta prije kraja, pobjegao je odbrani West Hama i postigao svoj treći pogodak. Utakmica je završila rezultatom 3:1.

Pogledi ka budućnosti

Manchester City nakon tri kola ima maksimalnih devet bodova. U sljedećem kolu dočekuje Brentford. West Ham je sa tri osvojena boda usmjeren ka gostovanju kod Fulhama.