Utorak, 2 Jula, 2024
HomeSportNogometGruzija i Španija odigrale neriješeno, Gruzija propustila pobjedu

Gruzija i Španija odigrale neriješeno, Gruzija propustila pobjedu

U prijateljskom meču između reprezentacija Gruzije i Španije rezultat je ostao neriješen 0:0. Utakmica je odigrana u Tbilisiju, a iako su Gruzijci imali nekoliko sjajnih prilika za gol, nisu uspjeli savladati španskog golmana.

Najveća šansa za domaćine dogodila se u 71. minuti kada je Gruzin Davitashvili imao priliku da donese pobjedu svom timu. Međutim, njegov udarac završio je pored gola.

Španija je također imala nekoliko prilika za pogodak, ali su njihovi šutevi bili bezopasni za golmana Gruzije. Ruiz je pokušao iz velike udaljenosti u 70. minuti, ali je golman Gruzije lako zaustavio njegov udarac.

Nakon što su promijenili pojedine igrače, Gruzijci su postali ozbiljniji prijetitelji prema španskom golu. Reservista Tsitaishvili imao je obećavajuću poziciju s lijeve strane, ali je njegov udarac završio pored gola u 68. minuti.

Izmjene su se desile i na španskoj strani, Cucurella i Morata ušli su umjesto Grimalda i Oyarzabala u 66. minuti. Gruzija je također izvršila dvije izmjene u igranju, a ušli su Tsitaishvili i Davitashvili umjesto Lochoshvilija i Chakvetadzea u 63. minuti.

U 63. minuti Gruzija je imala novu sjajnu priliku za gol, ali je Yamalov udarac otišao pored gola.

Iako rezultat nije išao u njihovu korist, Gruzija može biti zadovoljna svojom igrom protiv snažne španske reprezentacije. S druge strane, Španija će morati raditi na završnici svojih akcija kako bi pobijedila u budućim susretima.

Ovaj neriješeni rezultat dodatno pokazuje potencijal gruzijskog tima i stavlja ih na radar mnogih ljubitelja nogometa. Čini se da Gruzija ima veliku perspektivu za budućnost, a nadamo se da će ovakve utakmice pružiti još bolje rezultate.