Četvrtak, 19 Septembra, 2024
HomeSportNogometGrčki PAOK izborio plasman u treće kolo Lige prvaka, dok Borac nastavlja...

Grčki PAOK izborio plasman u treće kolo Lige prvaka, dok Borac nastavlja u Evropskoj ligi

Grčki nogometni klub PAOK ostvario je plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu prvaka, savladavši Borac rezultatom 4:2. Ova pobjeda donosi im dvoboj sa švedskim Malmom.

Utakmica puna uzbuđenja

Uznemirujuće trenutke na terenu pružio je Borac, koji je zaprijetio već u prvoj minuti. Udarac Kulašina bio je blokiran u posljednji trenutak. Ipak, PAOK je poveo u 25. minuti susreta. Ozdoev je fenomenalno uposlio Murga, koji je lijevom nogom zatresao mrežu Šiškovskog.

Nastavak treće faze takmičenja

PAOK je nastavio dominirati, a Ozdoev je ponovo pokušao, ali je njegov udarac zaustavio Šiškovski. U 36. minuti, Murgov udarac sa distance završio je pored gola. Prvi dio utakmice završio je bez golova, no PAOK je u drugom dijelu nastavio s čvrstom igrom i osigurao pobjedu.

Izazovi za Borac u Evropskoj ligi

Borac, nakon ispadanja iz Lige prvaka, nastavlja takmičenje u trećem kolu kvalifikacija za Evropsku ligu. Banjalučani će se suočiti sa Klaksvikom sa Farskih Ostrva. U slučaju uspjeha, osigurat će barem grupnu fazu Konferencijske lige.