HomeSportNogometFudbalski spektakl na Grbavici: Plavi osvajaju prve domaće bodove

Fudbalski spektakl na Grbavici: Plavi osvajaju prve domaće bodove

U uzbudljivoj fudbalskoj predstavi na Grbavici, ekipa Plavih je ostvarila svoju prvu domaću pobjedu. Podrška navijača bila je ključna za ovaj uspjeh, a igrači su se potrudili da ispune očekivanja publike.

Dinamičan početak meča

Prvi uzbudljivi trenutak dogodio se već u 5. minuti. Krpić je, nakon preciznog pasa Hiroša, prošao golmana Ćemana. Međutim, Buturović je spriječio pogodak izbacivanjem lopte s gol-linije. Na drugoj strani, Hebibović je u 14. minuti imao dobru priliku, ali je njegov udarac zaustavio Muftić.

Pogotci koji su odredili sudbinu meča

Plavi su brzo preuzeli kontrolu nad utakmicom. U 24. minuti, slabo reagovanje golmana Ćemana iskoristio je Krpić i glavom zatresao mrežu, postavljajući rezultat na 1:0. Samo četiri minute kasnije, Ćeman ponovo nije dobro intervenisao, a Al Jaber je iz blizine povećao prednost na 2:0.

Sigurna pobjeda Plavih

U drugom poluvremenu, Plavi su nastavili dominirati terenom. U 59. minuti, Boljević je sjajno uposlio Cvetanovskog koji je postigao treći pogodak. Kontrola igre i zaslužena pobjeda bili su rezultat sjajne igre domaćina.