Petak, 11 Oktobra, 2024
HomeSportNogometFudbalski derbi u Rimu: Italijani došli do iznenađujuće podijeljenog bodova

Fudbalski derbi u Rimu: Italijani došli do iznenađujuće podijeljenog bodova

Italijanski početak

U uzbudljivom fudbalskom meču održanom u Rimu, reprezentacija Italije otvorila je duel fantastično. U prvoj minuti, Andrea Cambiaso je postigao gol nakon ubačaja Federica Dimarca, što je domaćinu donijelo rano vođstvo.

Preokret u prvom poluvremenu

Kada je Matteo Retegui povisio prednost Italije na 2:0 u 24. minuti, činilo se da Italijani kontrolišu igru. Međutim, situacija se drastično promijenila u 38. minuti. Lorenzo Pellegrini je dobio crveni karton zbog nesmotrenog starta, što je otvorilo vrata gostujućim igračima.

Gosti do bodova

Sa igračem više, gosti iz Belgije su iskoristili priliku. Golovi Maxima De Cuypera i Leandra Trossarda donijeli su im vrijedan bod na teškom gostovanju.

Francuski uspjeh

Na drugom terenu, nogometaši Francuske nisu imali problema protiv Izraela. Igrali su na neutralnom terenu u Budimpešti i slavili rezultatom 4:1. Golove su postigli Eduardo Camavinga, Cristoph Nkunku, Matteo Guendouzi i Bradley Barcola.

Šok za Englesku

Engleska je doživjela veliki šok na Wembleyu. Njihova reprezentacija poražena je od Grčke rezultatom 2:1. Vasilis Pavlidis bio je junak susreta, postigavši dva gola. Jude Bellingham je bio jedini strijelac za domaćine. Ovo je Grčkoj donijelo prvi trijumf u historiji protiv Engleske.