HomeSportNogometFudbalski derbi: Sarajevo uvjerljivo slavi protiv Sloge

Fudbalski derbi: Sarajevo uvjerljivo slavi protiv Sloge

U uzbudljivom susretu između Sarajeva i Sloge, domaći tim je pokazao silovit ofanzivni pristup od prve minute. Sarajevo je do vodstva došlo nakon prekida, kada je Čelik glavom vratio loptu ka Soldu. On je mirno pospremio loptu u mrežu, postavljajući rezultat na 1:0.

Guliashvili blista na terenu

Nakon prvog pogotka, show je preuzeo Guliashvili. U razmaku od svega tri minute, postigao je dva pogotka. Prvo je majstorski zaobišao golmana Sloge zahvaljujući proigravanju Kyemereha. Potom je zapečatio sudbinu Sloge nevjerojatnim pogotkom sa velike udaljenosti, čime je rezultat postavio na 3:0.

Sloga smanjuje rezultat

Iako je Sarajevo dominiralo igrom, Sloga je uspjela smanjiti rezultat. Grabež je pogodio tri minute prije odlaska na odmor. Iskoristio je velikog pada koncentracije golmana Rockova, koji je pogriješio prilikom ubačaja iz kornera.

Utakmica završava sa crvenim kartonom

Iako je trener domaćih, Vlado Jagodić, napravio trostruku izmjenu na poluvremenu, to nije donijelo rezultata. Sarajevo je mirno privelo utakmicu kraju i osvojilo nova tri boda. Na kraju susreta, Kuprešak je zaradio drugi žuti karton, što je rezultiralo crvenim kartonom. Tako je Sarajevo posljednje dvije minute odigralo s igračem manje.

Sada Sarajevo ima šest bodova iz prve dvije utakmice, dok je Sloga doživjela svoj prvi poraz. U narednom kolu, Sarajevo dočekuje GOŠK, dok Sloga odlazi u goste Posušju.