Srijeda, 18 Septembra, 2024
HomeSportNogometFudbalske borbe u Evropi: Beograd i TSC bez pobjede

Fudbalske borbe u Evropi: Beograd i TSC bez pobjede

Beograd bez šansi za prolaz

Utakmica između beogradskih fudbalera i njihovih gostiju protekla je bez prisustva publike. Gosti su do pobjede stigli pogotkom Gandelmana u 16. minuti. Beograđani su, nakon ovog poraza, u teškoj situaciji uoči revanša. Taj meč je zakazan za 28. august u Belgiji. Šanse za prolaskom u narednu fazu takmičenja su sada smanjene.

TSC iz Bačke Topole doživio poraz

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole takođe su imali težak dan. U Mađarskoj su izgubili od Maccabija iz Tel Aviva rezultatom 3:0. Ekipa, za koju trenutno vodi Dean Klafurić, doživjela je katastrofu u prve poluvremena. Maccabi je poveo golom Turgemana već u 26. minuti. TSC je ostao s igračem manje, nakon što su Mateja Đorđević i Mihajlo Banjac isključeni zbog crvenih kartona.

Pobjeda Maccabija i remi Rijeke

S obzirom na igrača više, Maccabi je iskoristio prednost i postigao još dva gola. Peretz je postigao pogodak u 63. minuti, a Madmon u 83. minuti. U drugom dijelu, Rijeka je na svom terenu remizirala protiv Olimpije iz Ljubljane rezultatom 1:1, čime je zadržala šanse za prolaz dalje u Konferencijskoj ligi.